Sports Club

On the basis of selection criteria and candidates' profile as applied for the membership to the clubs at this college, Uniglobe SS/College administration, ECA Department has decided to select the following nominees as the Club Members of Sports Club  "Action Committee" from the Science stream for the academic year 2075/76:

 

 

S.N.

Name of the  Student

Grade

Section

Remarks

1

Nitesh Gautam

XII

N2

President

2

Ramesh Chhetri

XI

J1

Vice-President

3

Aashish Budha

XI

F1

Member

4

Aayush Kandel

XI

E1

Member

5

Abhay Raj Ghimire

XII

J2

Member

6

Ankit Pant

XI

A1

Member

7

Aryan Kapri

XII

L2

Member

8

Ashim Dahal

XI

B1

Member

9

Ayush Malla

XI

M1

Member

10

Bibhu Hamal

XII

B2

Member

11

David Maharjan

XI

K1

Member

12

Harsha Biktam Adhikari

XII

I2

Member

13

Ishan Pokharel

XI

G1

Member

14

Kismat Kunwar

XII

M2

Member

15

Krishma Kiran Khadka

XII

G2

Member

16

Manik Raj Basnet

XII

D2

Member

17

Nabin Shrestha

XI

L1

Member

18

Nasib K.C.

XII

F2

Member

19

Nikhil Shrestha

XI

C1

Member

20

Pritam Gurung

XI

H1

Member

21

Rashmi Khadka

XII

E2

Member

22

Raskin Panta

XI

I1

Member

23

Sagar Karki

XII

H2

Member

24

Sajit Singh

XII

A2

Member

25

Saugat Acharya

XII

O2

Member

26

Saurav Niraula

XI

N1

Member

27

Upasana Koirala

XI

D2

Member

28

Urja Hamal

XII

C2`

Member

29

Utsav Thapa Magar

XII

K2

Member

ECA Department has decided to select the following nominees as the Club Members of Sports Club  "Action Committee" from the Management stream for the academic year 2075/76:

 

S.N.

Name of the  Student

Grade

Section

Remarks

1

Abhishek Shiwakoti

XII

C2

President

2

Ashim Lamsal

XI

C1

Vice-President

3

Alisha Magar

XI

F1

Member

4

Ankita Katila

XI

A1

Member

5

Arbin Adhikari

XII

H1

Member

6

Bibek Man Singh Dangol

XI

E1

Member

7

Binesh Bam

XII

I2

Member

8

Deepnooj Khatri

XII

G2

Member

9

Dennis Tamang

XII

F2

Member

10

Dhirendra Rauniyar

XI

B1

Member

11

Kendra Shahi

XI

D1

Member

12

Nelly Shrestha

XII

D2

Member

13

Prabin Bohara

XI

H1

Member

14

Pramish Subedi

XI

G1

Member

15

Prashraya Gautam

XII

E2

Member

16

Sachet Sedhai

XI

J1

Member

17

Sagar Wagle

XI

I1

Member

18

Sajan Karki

XII

A2

Member

19

Sonu Pathak

XII

J2

Member

20

Yogesh Sharma

XII

B2

Member

-->