"A Centre of Excellence"

Art & Culture club

On the basis of selection criteria and candidates' profile as applied for the membership to the clubs at this college, Uniglobe SS/College administration, ECA Department has decided to select the following nominees as the Club Members of Art and Cultural Club   "Action Committee" from the Science stream for the academic year 2074/75:

 

S.N.

Name of the  Student

Grade

Section

Remarks

1

Nikita Basnet

XI

A1

Member

2

Smarika Pandey

XI

B1

Member

3

Suvekshya Shrestha

XI

C1

Member

4

Shreesha Dhakal

XI

D1

Member

5

Mallika Khatiwada

XI

E1

Member

6

Sadikshya Dahal

XI

F1

Member

7

Sakchee Rijal

XI

G1

Member

8

Sudesh Maharjan

XI

H1

Member

9

Amrit B.Shah

XI

I1

Member

10

Komal Gautam

XI

J1

Member

11

Raj Shrestha

XI

K1

Member

12

Aditi Baral

XI

L1

Member

13

Prabin Moktan

XI

M1

Member

14

Sushant Raj Dangal

XI

N1

Vice President

15

Anjali Dahal

XI

O1

Member

16

Adarsha Maharjan

XI

P1

Member

17

Ruchi Shrestha

XII

A2

Member

18

Purnima Saud

XII

B2

Member

19

Alangkrita Upadhyay

XII

C2

Member

20

Aastha Gurung

XII

D2

Member

21

Jeevan Bhandari

XII

E2

Member

22

Agya Dhungana

XII

F2

Member

23

Ronisha Limbu

XII

G2

Member

24

Menuka Thagunna

XII

H2

Member

25

Joel Dangol

XII

I2

Member

26

Jayanta Karmacharya

XII

J2

Member

27

Neha Modi

XII

K2

Member

28

Saharsha Ojha

XII

L2

Member

29

Anubhav Bhandari

XII

M2

Member

30

Ekata Tandukar

XII

N2

President

 

The Club Members of Art and Cultural Club   "Action Committee" from the Management stream for the academic year 2074/75 are

 

S.N.

Name of the  Student

Grade

Section

Remarks

1

Maulikta Maden

XI

A1

Member

2

Sajina Khanal

XI

B1

Member

3

Bishal Bhatta

XI

C1

Member

4

Aakriti Dahal

XI

D1

Member

5

Kriti Diyali

XI

E1

Member

6

Gaurav Ratna Shakya

XI

F1

Vice President

7

Vaishali Budha

XI

G1

Member

8

Laxmi Khadka

XI

H1

Member

9

Salina Rai

XI

I1

Member

10

Ragini Shrestha

XI

J1

Member

11

Nhuja Manandhar

XII

A2

Member

12

Shimriya Pyakurel

XII

B2

Member

13

Asmita Khadgi

XII

C2

President

14

Rupa Gupta

XII

D2

Member

15

Daulat Raj Shrestha

XII

E2

Member

16

Ayusha Karki

XII

F2

Member

-->