IT Club

On the basis of selection criteria and candidates' profile as applied for the membership to the clubs at this college, Uniglobe SS/College administration, ECA Department has decided to select the following nominees as the Club Members of IT Club   "Action Committee" from the Science stream for the academic year 2075/76:

 

S.N.

Name of the  Student

Grade

Section

Remarks

1

Saumya Bhandari

XII

K2

President

2

Lujana Bajracharya

XI

C1

Vice-President

3

Aashutosh Sony

XI

N1

Member

4

Aayush Rawal

XII

L2

Member

5

Arjan Sapkota

XI

G1

Member

6

Dipson Giri

XII

F2

Member

7

Himal Pant

XII

J2

Member

8

Himal Pokhrel

XII

C2

Member

9

Kapil Mahara

XII

B2

Member

10

Krisha Maharjan

XII

M2

Member

11

Livi Pandey

XI

B1

Member

12

Madhav Pandey

XI

L1

Member

13

Manish Pandey

XII

I2

Member

14

Milan Shakya

XI

I1

Member

15

Nikhil Khatri

XI

J1

Member

16

Nikhil Raj Rauniyar

XII

O2

Member

17

Pariwesh Ale

XII

A2

Member

18

Prabesh Karki

XII

H2

Member

19

Pranav Acharya

XII

D2

Member

20

Prashant Ghimire

XII

N2

Member

21

Prashant Khair

XI

A1

Member

22

Roshan Acharya

XII

G2

Member

23

Sandesh Sitaula

XII

E2

Member

24

Saurav Rimal

XI

M1

Member

25

Shreya Thapa

XI

E1

Member

26

Shubham Kaphle

XI

K1

Member

27

Susank Baniya

XI

D1

Member

28

Suyog Bam

XI

F1

Member

29

Unique Khadka

XI

H1

Member

Club Members of IT Club   "Action Committee" from the Management stream for the academic year 2075/76:

 

S.N.

Name of the  Student

Grade

Section

Remarks

1

Hemant Bam

XII

F2

President

2

Anukul Subedi

XI

G1

Vice-President

3

Dechen Panghama Sherpa

XI

C1

Member

4

Diwas Khanal

XI

J1

Member

5

Gaurab Gyawali

XI

D1

Member

6

Hriddhi Tuladhar

XII

C2

Member

7

Jasmine Kunwar

XI

F1

Member

8

Kanchan Phuyal

XII

D2

Member

9

Kharendra Mahato

XII

J2

Member

10

Muskan Banu

XII

B2

Member

11

Nischal Maharjan

XI

B1

Member

12

Ojen Lal Shrestha

XII

G2

Member

13

Pasang Lama

XI

E1

Member

14

Pradip Rawat

XI

I1

Member

15

Prashant Basnet

XII

E2

Member

16

Rohan K.C.

XI

H1

Member

17

Rohan Shrestha

XI

A1

Member

18

Sandeep Baral

XII

I2

Member

19

Siddhartha Lamichhane

XII

A2

Member

20

Sohan Shrestha

XII

H2

Member

 

-->